Viis ideed lihtsaks pulmajärgseks hommikusöögiks

Värske kohv ja pannkoogid moosiga või hoopis ennelõunane hernesupp? Ehkki pärast pulmapidu pakutav hommikusöök ei ole kohustuslik, lisavad mitmed pruutpaarid ühise hilise hommikusöögi või varajase lõuna teadlikult oma plaanidesse. Pulmadejärgne hommikusöök ei pea olema kallis ja selleks on mitmeid võimalusi. Vali endale sobiv variant või kombineeri mitut!

Catering: KoorekihtPulmahanke pulmategija, fotograaf: Külliki Nestor

1. Kasuta oma valitud cateringi

Ehkki ammune „pulmaklassika“ on hommikul pakkuda eelmisest ööst järele jäänud kartulisalatit ning külmi lõike, teeb klassikaline värske hommikupuder meele rõõmsaks nii mõnelgi öö läbi pidutsenud külalisel. Küsi oma toitlustajalt või peokohalt hommikusöögi pakkumist – mis võib olla ka väga lihtne. Hästi sobivad hommikusöögiks pannkoogid, võileivad ning omlett, sellele lisaks kuum kohv ja tee.

2. Paku tervislikku vahepala

Peale eelmise päeva rikkalikku pulmalauda, konjakisõõme ning pulmatorti ihkab pulmakülaliste keel ja meel järgmisel hommikul tihtipeale värsket ja ehedat. Olenevalt aastaajast võiks kausikestes serveerida värskeid maasikaid, hernekaunu, puuvilju või õunu, lisaks erinevat sorti maitsevett (näiteks kannudesse jääga segamini apelsinisektorid, laimid, sidrunid või mustikad). Huvitav idee oleks valmistada ka suur potitäis klassikalist kamajooki, mida iga soovija saab endale ise kaussi või papptopsi tõsta.

3. Serveeri toekamat

Pulmadejärgseks hommiksöögiks sobivad hästi pannkoogid, vahvlid ja värsked saiakesed. Nende kõrvale võib asetada pähklivõi- ja moosipurgid. Efektne oleks näiteks torn keedetud munadest või ehedad ja eestimaised kiluvõileivad. Kuidas oleks praetikkudel serveeritud peekoniviilude või omletimuffinitega?

4. Pane supipott tulele

Teatud teemapulmades – näiteks rannapulmas – on kalasupp täiesti omal kohal. Võid aga pakkuda ka trendikamaid püreesuppe, külma gazpacho’t, seljankat või lihtsat puljongit ning sinna juurde leiba või pirukaid.

5. “Võta-kaasa-eine”

Välismaa pulmadest tuntud tava anda külalistele kaasa väike „terviseturgutus“, sobib hästi ka meie pulmadesse. Aseta paelakesega kaunistatud vee- või kaljapudelid ning näiteks trühvlid või väikesed tassikoogid laudadele ööbimiskoha ukse kõrvale ning nende kõrvale piknikutekid. Nii saavad külalised pärast ärkamist piknikutekkidel ühiselt keha kinnitada või väikese ampsu tee peale kaasa võtta.


Janika on Pulmablogi kaasautor ja Pulmahanke tiimi hinnatud tekstivõlur. Tema eesmärgiks on kokku koguda kasulikke pulmanõuandeid ja meeliülendavat inspiratsiooni ning noorpaaridele soovitab ta eelkõige: „Ärge unustage, et ehkki pulmade korraldamine võib tunduda stressirohke ja väsitav, on see aeg siiski sama ainukordne kui pulmad ise ja jääb kauaks meelde. Leidke oma tee ja usaldage alati sisetunnet!“