Pulmapidu pühade ajal – jah või ei?

Kui mõistlik on planeerida pulmi jaanipäevale või vana-aastaõhtule? Kas külalised tuleksid pulmapeole 1. mail või 24. veebruaril? Jättes kõrvale perekonnaseisuametnike või kirikuisade saadavuse pühade ajal, siis mis oleksid põhjused pulmade neil kuupäevadel pidamiseks või pidamata jätmiseks?

Fotograaf: Sandra Palm ✓ Pulmahanke pulmategija

Poolthääl: külalised jäävad kauemaks

Pühade ajal peetud pulmad annavad sulle võimaluse külalistega pikemalt aega veeta. Kui vaba päev satub pikendatud nädalavahetusele, jäävad kaugemalt tulnud külalised tihti nädala lõpuni. Samuti saavad oma plaane paremini sättida välismaal elavad sõbrad ja sugulased. Sel juhul võid kindlasti mõelda pulmajärgsele ühisele hommikusöögile või lõunale.

Poolthääl: pühademeeleolu pakub inspiratsiooni

Kui plaanid pulmi jaanipäeva paiku, siis kasuta seda maagilist pööriööd inspiratsioonina. Maitsekalt sätitud sõnajalakaunistused ning tõrvikutuled või väike lõke sobivad sel juhul pulma imehästi.

Fotograaf: Rando Tomson ✓ Pulmahanke pulmategija

Samamoodi võid ülestõusmispühade ajal abielludes kaunistada peokoha õitsvate õunapuuokste ja pajuurbadega ning jõuludeaegse pulmasaali kuuseokste ja küünaldega. Aga kuidas oleks rukkililletemaatikaga 20. augustil? Ära ainult unusta maitsekuse kuldreeglit: vähem on rohkem!

Fotograaf: Evelin Elmest ✓ Pulmahanke pulmategija

Vastuhääl: pidu võib minna kallimaks

Ehkki pulmahooaja tipp on Eestis kõrgsuvel, võib sobiva peopaiga ning ööbimiskoha leidmisega keeruliseks minna ka jõulude ja uusaasta vahel. Paljud hotellitoad on sel ajal juba varakult broneeritud ning hinnad krõbedad. Arvesta ka pühadega, mis on välismaal levinud, sest näiteks ülestõusmis- ja nelipühad toovad Eestisse hulga turiste ja kergitavad samuti hindu.

Vastuhääl: osa külalistest ei saa tulla

Jõulude, uusaasta ja jaanipäeva ajale pulmi planeerides võib juhtuda, et kutsutud külalised ei saa loobuda oma pere traditsioonidest. Eesti Vabariigi aastapäeval ja 1. mail see siiski suuri probleeme tekitada ei tohiks. Kindlasti tasub aga pulmakutsed varakult välja saata, et kutsutud saaksid vajadusel oma plaane õigeaegselt muuta.

Kokkuvõtteks

Pühadel on oma aura ja pühadeaegne pulm erineb suvistest nö. tavapulmadest eelkõige just selle tõttu. Peate arvestama poolt- ja vastuväiteid ning ühiselt otsustama, kas tahate, et teie pulmad (ning tulevased pulmaaastapäevad) võistlevad iga-aastaste traditsioonide ning samal ajal korraldatud üritustega – või mitte!


Janika on Pulmablogi kaasautor ja Pulmahanke tiimi hinnatud tekstivõlur. Tema eesmärgiks on kokku koguda kasulikke pulmanõuandeid ja meeliülendavat inspiratsiooni ning noorpaaridele soovitab ta eelkõige: „Ärge unustage, et ehkki pulmade korraldamine võib tunduda stressirohke ja väsitav, on see aeg siiski sama ainukordne kui pulmad ise ja jääb kauaks meelde. Leidke oma tee ja usaldage alati sisetunnet!“