Kõlavate paukude ja erinevate valgusefektidega taevasse lendav tulevärk jääb elavalt meelde nii väikestele kui ka suurematele pulmakülalistele. Aga kas kesköine ilutulestik on üldse lubatud? Kas igaüks võib süütenööri süüdata? Siin on sulle paar märksõna, mida meeles pidada, kui plaanid oma pulmas pilkupüüdvat tuledemängu.

Fotograaf: Timo Ilves Photography ✓ Pulmahanke pulmategija
1) Ohutus
Kõige tähtsam on ilutulestiku puhul külaliste (ja üleüldine tule-) ohutus. Seetõttu lubab osa peokohti ilutulestikku vaid juhul, kui kasutad professionaalse pürotehniku ja ilutulestike korraldaja teenust.
Kui tahad ise paar raketti taevasse lennutada, pead selleks saama loa kohalikult omavalitsuselt ning ilutulestiku toimumisest teavitama päästeametit ja politseid. Arvesta, et vaatemänguks peab olema piisavalt ruumi – nii selle toimumiseks kui ka jälgimiseks. Süütenööri süütamine jäta kindlasti inimesele, kes sellega varem kokku puutunud (ja kes poleks ilutulestiku alguse hetkeks tarbinud alkoholi!).
2) Teavitamine
Kui oled otsustanud taevase tuleshow kasuks, kaalu mitu korda, kas see peaks tulema pulmakülalistele üllatusena või mitte. Osad inimesed, eelkõige väikesed lapsed, aga näiteks ka koduloomad, võivad ootamatute paukude saabudes ehmuda.
Samas tekitab teadmine ilutulestiku toimumisest mõnusat ootusärevust. Võid rakette mainida pulmakutsel, panna peokohta üles vastava sildi, jagada ka külalistele lampe või säraküünlaid või paluda õhtujuhil vastavaid vihjeid teha. Koduaia pulmas ära unusta üleaedsetele teada anda.

Fotograaf: Arno Mikkor ✓ Pulmahanke pulmategija

Peokoht: Nooritsmetsa Peo- ja Pulmaküün ✓ Pulmahanke pulmategija
3) Ajastus
Valgusetenduse alguse hetk on sinu otsus (kooskõlastatult peokoha ja omavalitsusega, kes omakorda otsustab, kas raketid pärast öörahu saabumist on lubatud). Olenevalt aastaajast mõtle, kas tasub oodata pimedust saabumist. Ka hämaras või pilvisel päeval on tulede mäng pilkupüüdev ning eriline.

Fotograaf: Kerli Sosi Photography ✓ Pulmahanke pulmategija
Kindlasti kaasa ilutulestiku planeerimisse oma pulmavanem, et ta teaks, millal külalised välja juhatada. Samuti teata fotograafile, millises ilmakaares raketid lendama hakkavad. Võimalusel võiksid pruut ja peigmees ise paar minutit varem koos fotograafiga seltskonnast eemalduda, et leida pildistamiseks parim koht.

Videograaf: Greatiiv Film ✓ Pulmahanke pulmategija
4) Kestus
Mulje avaldamiseks ei pea tuleshow kestma kaua – piisab neljast-viiest minutist. Ise ostetud rakettide puhul on ilmselt enamikel olemas kogemus „uusaasta-raketiteadusest“, millele toetuda. Märksõnadeks on: lühike ja efektne!

Peokoht: Villa Müllerbeck ✓ Pulmahanke pulmategija
P.S. Eestimaine vihmane või külm ilm ilutulestiku toimumist ei sega, küll aga võib selle jälgijail jahe hakata. Sügiseses või talvises pulmas oleks mugav, kui osa külalistest saaks tulemängu vaadata ka aknast.
5) Alternatiivid
Kui ilutulestik pole päris sinu teema või ei mahu eelarvesse, võid kaaluda teisi valgusemängu võimalusi: näiteks pulmakülaliste moodustatud väravad säraküünaldega, helendavad lambid peokoha murul, elava tulega tõrvikud ja stiilsed laternad.

Fotograaf: Arno Mikkor ✓ Pulmahanke pulmategija

Fotograaf: Timo Ilves ✓ Pulmahanke pulmategija

Videograaf: Sinu Pulmavideo, Stuudiopunkt ✓ Pulmahanke pulmategija
Paljud noorpaarid saadavad neiupõlvenime taevasse kuumaõhupalliga (kindlasti jälgi, et pallid ei maanduks näiteks kellegi rõdule!). Või oleks sinulik hoopis tuletantsijate ning -neelajate valgusshow?

Fotograaf: Katrin Press, peokoht: Alleksi peomaja ✓ Pulmahanke pulmategija
Janika on Pulmablogi kaasautor ja Pulmahanke tiimi hinnatud tekstivõlur. Tema eesmärgiks on kokku koguda kasulikke pulmanõuandeid ja meeliülendavat inspiratsiooni ning noorpaaridele soovitab ta eelkõige: „Ärge unustage, et ehkki pulmade korraldamine võib tunduda stressirohke ja väsitav, on see aeg siiski sama ainukordne kui pulmad ise ja jääb kauaks meelde. Leidke oma tee ja usaldage alati sisetunnet!“