Jah-sõna koduõuel: kas jah?

Suvekuud on Eestis pulmade kõrghooaeg ning enamikes pulmadest toimub vähemalt osa peost värskes õhus. Tihtipeale otsustab pruutpaar pidada pulmapidu mitte peokohas või restoranis, vaid omaenda koduaias või maakodus. Mis on õuepulma eelised ja mida peaks jälgima oma aias pulmi korraldades?

Fotograaf: Gunnar LaakPulmahanke pulmategija

Kodune õhkkond

Kodus “hoovipulmi” pidades saad oma jah-sõna öelda endale olulises kohas: oma vanematekodus, lapsepõlvest tuttavate õunapuude või kaskede all. Isegi kui registreerimine toimub mujal ning vaid pidu koduaias, jääb pulmapiltidel tulevastele sugupõlvedele rohkelt pilte toonasest kodust ning õhustikust.

Fotograaf: Mari PukkPulmahanke pulmategija

Paindlikum kuupäev

Koduõuel pulmi planeerides ei pea sa muretsema teiste pruutpaaride pärast, kes just samal päeval teie lemmikpeokohas abielluda soovivad. Seega on koduõu või maakodu hoov ideaalne neile, kel pole olnud võimalik pulmi pikalt ette planeerida. Samuti võib see olla hea valik noorpaaridele, kes abielluvad näiteks juulikuus laupäevasel päeval, mil peokohtade hinnad kõrgemad.

Raha kokkuhoid

Üks Internetis enim nimetatud põhjustest pulmade kodus pidamiseks on raha säästmine. Samas pead arvestama lisavarustuse rendiga, nagu telk, tualetid, toolid-lauad ja palju muud, mis professionaalses peokohas hinna sees oleks. Konkreetne hinnavõit ei pruugi seega olla väga suur, suur osa korraldusest ja koristamisest jääb seevastu teie perekonna õlule.

Teistmoodi planeerimine

Kui pead peo koduhoovis, kus tead peast iga nurgatagust, on sul võimalus teistmoodi otsuseid teha.Saad katsetada erinevate kaunistustega ning proovida läbi mitmeid variante näiteks laudade või lava asukohta plaanides. Samuti ei pea sa ilmselt enamikule külalistest seletama, kuidas kohale jõuda.

Pisiasjad, millele mõelda

✓ vihmane ilm võib su plaanid segi ajada. Mõtle, kas sul on võimalus osa peost siseruumides korraldada või peaksid rentima peotelgi.

✓ kindlasti teavita oma naabreid pulmapeost.

✓ su rohi trambitakse ilmselt ära.

✓ sul peab olema kõikjal prügikaste.

✓ sul peab olema piisavalt tualette kõigi külaliste jaoks (ja piisavalt tualettpaberit)!

Kas jah?

Koduõues pulmade pidamisel on mitmeid eeliseid, kuid pead arvestama teistsuguse ajakuluga, eriti arvestades lisavarustuse renti ning hilisemat koristamist. Kindlasti proovi teha otsus pigem isiklikel kui rahalistel põhjustel: mõtle, kas tahaksid oma pulmapeol olla lihtsas koduses õhkkonnas või erilises peokohas. Mis peamine: tee see otsus koos oma tulevasega – see on teie päev ja ainult teie otsus, kus seda tähistada!

Fotograaf: Sokk & ButlersPulmahanke pulmategija


Janika on Pulmablogi kaasautor ja Pulmahanke tiimi hinnatud tekstivõlur. Tema eesmärgiks on kokku koguda kasulikke pulmanõuandeid ja meeliülendavat inspiratsiooni ning noorpaaridele soovitab ta eelkõige: „Ärge unustage, et ehkki pulmade korraldamine võib tunduda stressirohke ja väsitav, on see aeg siiski sama ainukordne kui pulmad ise ja jääb kauaks meelde. Leidke oma tee ja usaldage alati sisetunnet!“